Územie Veľkej Lomnice bolo osídlené už pred 4000 rokmi. Dokazujú to významné archeologické nálezy. Na území obce sa nachádza opevnené sídlisko z konca doby kamennej a začiatku doby bronzovej, nazývané Burchbrich. Začiatok osídlenia je spojený s ľudom s badenskou kultúrou, ktorý sa tu bez násilného prerušenia dožil doby bronzovej. Zánik hradiska nastal v dobe otomanskej kultúry. Otomanská civilizácia na Spiši bola asi v 15. stor. p.n.l. náhle prerušená. Na území Veľkej Lomnice však žili ľudia aj v ďalších obdobiach vývoja. Od prvého storočia p. n.l. sa tu usadili Kelti. Svedkami doby rímskej sú nálezy rímskych mincí z 2. – 3. stor. a z čias Veľkomoravskej ríše sa vo Veľkej Lomnici našla železná hrivna a slovanská keramika.


Golf pod Tatrami

Raj pre golfistov priamo pod štítmi Tatier. Zasnežené tatranské vrcholy, pod ktorými sa rozprestiera sýto zelený golfový areál Black Stork a široko ďaleko len divoká príroda. Viete si predstaviť lepšie podmienky pre golf? V golfovom rezorte Black Stork nájdete 27 jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk), driving range na tréning odpalov, kryté odpalisko, chipping area, putting green a golfovú akadémiu so simulátorom. Aj keď sú hráči obklopení horami, ihrisko je pomerne rovinaté a okrem neuveriteľných výhľadov má ihrisko veľa vody a sústavu jazierok, ktoré dotvárajú relaxačnú atmosféru celého areálu. Súčasťou je rezortu je aj elegantný hotel nachádzajúci sa priamo v strede golfového ihriska. Ponúka komornú atmosféru a v jeho útulných priestoroch nechýba ani vynikajúca reštaurácia s veľkolepou letnou terasou, lobby bar, galéria s knižnicou, fitness a wellnes centrum.


Luxusný wellness pobyt 

Luxus ako sa patrí! Ľahko dostupný pre návštevníkov, no zároveň dostatočne vzdialený od ruchu mesta. Nielen polohou na okraji Tatranského národného parku je však Hotel International výnimočný. Ponorte sa do jemných bubliniek vírivky a obdivujte výhľad na hory. Nikdy vás to neomrzí. Neobmedzený relax vo wellness však môžete prestriedať hraním biliardu, stolného tenisu či golfu na simulátore. Oddýchnuť si tiež môžete v priestrannom lobby bare s krbom, galérii s mini knižnicou alebo si pochutiť na vynikajúcom jedle v reštaurácii. Spolu s golfovým ihriskom a ostatnými službami vytvára výnimočné športov-relaxačné zázemie v podhorí Vysokých Tatier. Samotná stavba je navrhnutá tak, aby čo najviac vynikli danosti prostredia, v ktorom sa nachádza. Ak teda hľadáte luxusný oddych, určite zavítajte do Hotela International. Nielenže si oddýchnete a načerpáte energiu, ale oceníte aj výhľad na naše najkrajšie štíty.