V súčasnosti patrí Poprad medzi jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich miest Slovenska. Nachádza sa na úpätí Vysokých Tatier, preto mu právom patrí prirovnanie „Vstupná brána do Vysokých Tatier“. Poprad ponúka široké spektrum možností trávenia voľného času. Návštevníci si môžu pozrieť centrum Popradu s múzeom a galériou, mestskú pamiatkovú rezerváciu Spišská Sobota a okúpať sa v termálnom aquaparku priamo v meste.


Aquacity Poprad

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru.  Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.


Tatranská galéria

Tatranská galéria vznikla v roku 1960 a jej prvým sídlom bol Starý Smokovec. Po viacerých miestach pôsobenia sa definitívne usídlila v Poprade. V súčasnosti svoju činnosť prezentuje v bývalej parnej elektrárni na Hviezdoslavovej ulici, ale aj v iných kultúrnych inštitúciách podtatranského regiónu. Svojou akvizičnou, vedeckovýskumnou a výstavnou činnosťou spracováva a verejnosti približuje tvorbu najmä výtvarných umelcov Spiša a širšieho východoslovenského regiónu, významné osobnosti slovenského výtvarného diania. Prezentáciou kľúčových diel slovenského výtvarného umenia, sprístupňovaním diel minulých období ako aj prác súčasných domácich a zahraničných umelcov sa systematicky usiluje zväčšovať celkovú informovanosť o tradičných i moderných tendenciách vo výtvarnom umení.


Geopark Neandertal Gánovce

Hrádok v obci Gánovce v blízkosti Popradu je celosvetovo známy ako miesto, v ktorom sa našli viaceré pozostatky našich predkov, pravekých neandertálcov. Rovnako sa pri tunajších travertínových kopách objavili aj rastlinné a živočíšne fosílie a Gánovce tak patria k najvýznamnejším archeologickým náleziskám nielen v rámci Slovenska. Vďaka činnosti občianskeho združenia Neandertal Gánovce sa rozvíja aj fungovanie voľne prístupného Geoparku Neandertal Gánovce pozostávajúceho z informačných tabúľ a makiet pravekých ľudí a zvierat.


Prelet ponad Vysoké Tatry

Už odmalička vás to ťahá k oblakom a fascinuje vás lietanie? Tak už nesnívajte, sadnite do lietadla a užívajte si ten neopakovateľný pocit. Naši profesionálni inštruktori vám vysvetlia fungovanie lietadla, aktuálne letecké predpisy, meteorologické podmienky a bližšie priblížia čo všetko musí pilot vykonať pred a počas letu. Vypočujete si reálnu komunikáciu s riadiacou vežou, a aby ste mohli tieto získané vedomosti odskúšať v praxi, samozrejmosťou je pilotovanie lietadla pod dohľadom skúseného inštruktora.


Spoznajte krásy Popradu

Spoznávajte krásy Popradu a jeho malebných historických častí prostredníctvom doubledeckra.  Nová autobusová linka doubledeckrom prevezie cestujúcich a návštevníkov Popradu cez Veľkú, Spišskú Sobotu, Matejovce a časť centra mesta. Ide síce o štandardnú linku MHD, táto však ponúka aj bonusy. Ako jediná má k dispozícii samostatný leták informujúci o linke i o popradských zaujímavostiach. Ako jediná má audiosprievodcu o histórii a súčasnosti mesta v SJ a AJ. Popradský doubledecker ponúka turistom 45 minútovú ochutnávku Popradu a je na nich, ktorú zo zaujímavostí sa po zoznamovacej jazde rozhodnú navštíviť aj osobne.


Železničná stanica

Poprad je železničný uzol, spájajuci tatranské osady s hlavnou železničnou traťou Bratislava – Košice. Zároveň je východiskovou stanicou našich historických električiek, ktorými vás zvezieme za rôznymi zážitkami, podľa vášho výberu. Naše historické električky vyrážajú vo vybrané dní z nástupišťa Tatranských elektrických železníc, ktoré nájdete na 2. podlaží železničnej stanice. Cestovné lístky si môžete zakúpiť pohodlne piramo na našej webovej stránke alebo pri nástupe do vlaku od nášho vlakového personálu, ktorý vás bude sprevádzať v dobových uniformách.